Sıkça Sorulan Sorular


Hizmetlerimiz hakkında çeşitli soru ve cevaplarımızı aşağıda bulabilirsiniz. Yine de cevap almak istediğiniz her hangi bir konuda size telefon veya e mail kadar yakınız. Sizde hemen sorunuzu bize iletin, uzmanlarımız anında sizi cevaplasın.

1.Arabamlailgilen nedir?
Arabamlailgilen.com, Şehrin yoğun iş temposu içinde çalışan ve zamanla yarışan tüm bireyler için otomobilleriyle ilgili her türlü konuda VIP ve yerinde destek hizmetleri alabilecekleri, özel bir üyelik sistemidir.

2.Arabamlailgilen kurumsal yapısı?
Arabamlailgilen.com ve sunduğu tüm hizmetler; 2000 yılında Hollanda-Türk ortaklığı ile İstanbul’da kurulan ve FMT - Fleet Manager Turkey markasının da sahibi olan, ARTI MÜMESSİLLİK OTOMOTİV FİLO YÖNETİMİ DANIŞMANLIK LTD.ŞTİ.’nin bünyesinde ve güvencesindedir. Ana markamız FMT Turkey, yıllardır aralarında Abdi İbrahim İlaç, Imperial Tobacco Turkey, Abdica İlaç ve Vodafone Turkey gibi dünya devi şirketlerin de bulunduğu kurumsal şirketlerin araç filolarını, merkez ofislerine filo yönetim uzmanlarını yerleştirerek yönetmekte ve müşterilerine araç yönetimindeki deneyimi sayesinde zaman ve para kazandırmaktadır.

3.Arabamlailgilen hizmetleri nelerdir?
Kişisel araç sahiplerine sunduğumuz hizmetler 3 ana kategoride toplanmaktadır.
- Yönetim-Takip / Aracın ve sahibinin tüm kanuni süreçlerinin takibi ve raporlanması hizmeti,
- İndirim-Avantaj / Otomotiv sektöründen her türlü ürüne ve hizmete avantajlı sahip olma,
- Ücretsiz Şoför Hizmetleri / Ev veya işyerinizden alınan aracınızın her türlü ihtiyacının yetkili servislerde giderilip size güvenle teslim edilmesi hizmetleridir.

4.Arabamlailgilen sistemi nasıl çalışır?
Kişisel araç sahipleri sisteme arabası ile üye olur. Arabamlailgilen üyemizin aracı hakkındaki tüm kanuni yönetim sürecini, düzenli olarak takip eder ve kişiye özel, raporlar sunar. Şoförlü yerinde hizmetlerimiz, üyelerimizin şehrin yoğun trafiğinde ve servislerin bekleme salonlarında, zaman kaybetmelerini önler. İl ve ilçe bazında tüm üyelerimizin araçları marka, model, tip, lastik ebadı, sigorta firması, diesel, benzinli, manuel vites, otomatik vites vb. şeklinde sınıflandırır, gruplandırır. Bu gruplandırmalar ile ilgili bölgelerdeki hizmet sunan işletmelerle filo pazarlığı yapar. Arabamlailgilen üye araçlarının oluşturduğu bu büyük BİREYSEL FİLOMUZ sayesinde elde ettiği tüm filo indirimlerini, özel avantajları, üyelerine mail göndererek konu bazlı duyurur. Üyelerine zaman ve para kazandırır.

5.Arabamlailgilen’e kimler üye olabilir?
Kişisel otomotiv sahibi olan herkes, sisteme üye olarak hizmet ve avantajlarımızdan faydalanabilir. (Çalışan, mesai saati kavramına bağımlı bay ve bayanlar üyelerimizin %70’ lik büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Ayrıca üyelerimizden öne çıkan çeşitli meslek grupları doktorlar, hemşireler, avukatlar, ev hanımları, emekliler, eczacılar, askeri personel, dernek çalışanları, konsolosluk çalışanları gibi birçok üyemiz bulunmaktadır.)

6.Arabamlailgilen’e neden üye olmalıyım?
İş hayatının stresi, seyahatler, toplantılar, mesai saati kısıtlamaları ve şehrin yoğun trafiğinde harcanan gereksiz saatler ile kişisel araç sahipleri kendileri için hayati önemi olan arabalarına yeterli zamanı ayıramamaktadırlar. Arabamlailgilen üyesi olan kişisel araç sahipleri arabanızla ilgili zaman kaybettiren işlemleri sizin adınıza üstlenir ve otomotiv sektöründen ihtiyacınız olan her ürün ve hizmette sizlere avantajlar sağlayarak maddi tasarruflar elde edilmesini sağlar.

7.Arabamlailgilen.com’a nasıl üye olabilirim?
Web sayfamızdan istediğiniz üyelik paketini seçerek ve üyelik için gerekli bilgileri girerek sisteme üye olabilirsiniz.

8.Üyelik ücretli mi? Üyelik süresi ne kadar?
Arabamlailgilen.com üyeliği ve seçilen hizmet paketleri ücretlidir. Üyelik süresi 1 yıldır. Yılsonunda yeni hizmet paketinizi seçerek üyeliğinizi 1 yıl daha uzatabilirsiniz.

9.Üyelik ödeme şekli nasıldır?
Üyelik ödemeleri kredi kartı ile yapılmaktadır. Faturanız belirttiğiniz adresinize gönderilmektedir.

10.Arabamlailgilen CARD nedir?
Arabamlailgilen Card üyelerimize gönderilen ve otomotiv sektöründe ürün ve hizmet alımlarında kişisel araç sahibi müşterilerimize indirim ve avantajlar sağlayan özel bir üyelik kartıdır.

11.Hizmetlerden faydalanmaya başlamak için ne yapmam gerekir?
Arabamlailgilen üyesi olduğunuzda üye profil sayfanızı ziyaret ederek gerekli bilgileri sisteme bir kez girmeniz ile hizmetlerimizden faydalanmaya başlamış olursunuz.

12.Avantaj sunan işletmelerden nasıl faydalanacağım?
Arabamlailgilen CARD anlaşmalı olan işletmeler üyelerimize özel olarak duyurulur. İlgili işletmelere gittiğinizde Arabamlailgilen Card’ınızı göstererek ürün ve hizmet alımlarında avantajlardan faydalanabilirsiniz.

13.Üyelik paketlerinden Standart Üye Paketi neleri kapsamaktadır?
Standart Üye paketi araç ve sahibi konusundaki kanuni yönetim, takip ve bilgilendirmelerle Arabamlailgilen Card avantajlarını kapsamaktadır.

14.Üyelik paketlerinden VIP Üye Paketi neleri kapsamaktadır?
VIP Üyelik paketi standart üye paketinde yer alan tüm hizmetlere ek olarak yerinde şoförlü hizmetlerimizi kapsamaktadır. Yerinde hizmetlerimiz üyelerimizin ev veya iş yerlerinden araçlarının alınarak gerekli işlemlerinin yapılmasını ve yeniden aynı yerlerde aracınızın size güvenle teslim edilmesini sağlamaktadır.

15.Yönetim ve raporlama hizmetleri neleri kapsamaktadır?
Kişisel araç sahiplerine sunulan kanuni yönetim ve raporlama hizmetlerimiz özetle; Bandrol vergilerinizin raporlaması, kasko sigortanızın takibi, ehliyet ceza puanlarınızın yönetimi, trafik sigortanızın yönetimi, plakanıza kesilen trafik cezalarınızın yönetimi, İspark otopark cezalarınızın takibi, Ogs geçişlerinizin takibi ve araç muayenenizin takibi gibi önemli konuları kapsamaktadır.

16.Yönetim ve raporlama sonuçlarını nasıl bildiriyorsunuz?
Yönetim ve raporlama sonuçlarını iki şekilde üyelerimize bildiriyoruz. Trafik cezaları takibi, ehliyet ceza puanlarının takibi, İspark otopark cezalarının takibi ve Ogs geçişlerinizin takip ve rapor sonuçlarını üyelerin Arabamlailgilen.com içerisinde yer alan Üye Profil Sayfasında yayınlıyoruz. İstediğiniz an şifrenizle sisteme girerek üye profil sayfanızdan raporlama sonuçlarının detaylarına ulaşabilirsiniz. Diğer bir bildirimimiz ise üyeye özel e mail bildirimleridir. Bandrol vergileri, araç muayenesi, trafik ve kasko sigortaları konusundaki özel bildirimleri uzmanlarımız sizin özel mail adresinize göndermektedirler.

17.Arabamlailgilen üyesi olmak bana nasıl AVANTAJLAR sağlamaktadır?
Kişisel olarak tek aracınızla büyük bir araç filosuna dahil olursunuz. Bu sayede her türlü ürün ve hizmet alımlarında adetlerin getirdiği avantajlardan tek aracınızla sizde faydalanırsınız. Arabamlailgilen üyeleri hem zaman hem maddi tasarruflar kazanarak yıllık üyelik bedelini fazlası ile geri kazanırlar.

18.Avantajları nasıl bildiriyorsunuz?
Servisler, lastik firmaları, sigorta firmaları, akaryakıt firmaları, cam ve ekipman tedarikçileri vb. bir çok kurum ile yapılan özel avantaj anlaşmaları sadece üyelerimize özel olarak mail ile bilgilendirme yapılmaktadır.

20.Şoförlü ücretsiz muayene hizmetinden faydalanmak için ne yapmalıyım?
Araç muayene hizmetinden faydalanmak için, muayene tarihinden en az 2 hafta önce Arabamlailgilen yetkililerinden randevu almanız yeterlidir. (Muayenenin nerede yapılmasını istediğinizi özellikle belirtmeniz gerekmekte ve ilgili gün için muayene istasyonundan randevu alınmasının tarafımızca organize edilmesi gerekmektedir.)

21.Şoförlü ücretsiz bakım hizmetinden faydalanmak için ne yapmalıyım?
Kapınızda hizmetlerimizden bir diğer olan servis bakım hizmeti için 1 hafta öncesinden tarafımızdan randevu alınarak bakım gününün belirlenmesi ve hangi serviste bakımınızın yapılmasını istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

22.Şoförlü ücretsiz lastik değiştirme hizmetinden faydalanmak için ne yapmalıyım?
Lastik değişim hizmetimizden faydalanmak için 1 hafta öncesinden tarafımızdan randevu alınması ve hangi lastik servisinde bu işlemin yapılmasını istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir.

23.Adresimde 2.el araç ekspertizimi yaptırmak için ne yapmalıyım?
Adresinizde 2.el araç ekspertizi yaptırmak istediğinizde 1 hafta öncesinden tarafımıza bilgi vererek ilgili gün için randevu almanız gerekmektedir.

24.Ücretsiz çekici hizmetinden faydalanmak için ne yapmalıyım?
Mekanik arıza veya kaza anında çekiciye ihtiyaç duyduğunuzda Arabamlailgilen uzmanlarını arayarak protokolsüz çekici hizmetinden faydalanabilirsiniz.

25.Ücretsiz ikame araç hizmetinden faydalanmak için ne yapmalıyım?
1 Günü aşan mekanik arızalarda veya kazalı araçlarınızın onarımlarında ihtiyaç duyacağınız ikame araca sahip olmak için Arabamlailgilen uzmanlarını arayarak bilgi ve anında yönlendirme alabilirsiniz.

26.Bir süre sonra aracımı değiştirirsem satın aldığım hizmet paketim ne olacak?
Sisteme yıllık üye olursunuz. Bir yıl içinde araç değiştirirseniz satın aldığınız hizmet paketinde hiçbir değişiklik olmayacaktır. Tek yapmanız gereken Üyelik Profil sayfanıza girerek yeni araç bilgilerini eksiksiz kayıt etmeniz yeterlidir.

27.Bir süre sonra aracımı satarsam, üyelik bedelini geriye alabilir miyim?
Üyelik bedelinde her hangi bir iade söz konusu değildir.

28.Bir süre sonra aracımı satarsam, kalan üyelik hakkım dondurulabilir mi?
Evet, aracınızı satarsanız ve yeni bir araç almak için bir süre zamana ihtiyacınız var ise bu sürede üyeliğinizin kalan süresini dondurabiliriz.

29.Aracımı değiştirirsem, sistemde hangi bilgilerimi güncellemeliyim?
Aracınız ve sigortalarınızla ilgili bilgileri üyelik profilinden güncellemelisiniz.

30.Üye Girişi yaptığımda profilim de hangi bilgilere ulaşabilirim?
Kişisel bilgileriniz, aracınızın bilgileri, sigorta bilgileriniz ve aracınızla ilgili yapılan kontrollerin raporlamalarına üyelik profilinizden ulaşabilirsiniz.

31.Üyelik bilgilerim ile ilgili değişiklikleri, nasıl güncelleyebilirim?
Sisteme giriş yaparak üyelik bilgilerinizde istediğiniz değişiklik ve güncellemeleri yapabilir ve kaydet butonu sayesinde yeni bilgilerinizi kaydedebilirsiniz.

32.Ortak Talepler nasıl çalışıyor? Avantajları neler?
Ortak talepler sadece üyelerimize özel çalışan bir sistemdir. Buradaki ana konu, bir birinden habersiz ancak aynı ihtiyaca yönelik araştırma veya satınalma yapmak isteyen üyelerimizi ortaya çıkartarak, satınalma âdetimizi yükseltmek ve avantajlı fiyatlara, ürün ve hizmet almanızı sağlamaktır. Bir üyemiz sisteme ihtiyacını belirtir bu ihtiyacı biz tüm üyelerimiz ile paylaşırız. Gelen diğer talepler ile âdeti belirli bir sayıya yükseltir ve akabinde tedarikçilerle bu adet üzerinden görüşerek avantajlı satınalma fiyatlarını yine üyelerimize duyururuz. Böylece üyelerimiz ihtiyacı olan bir ürüne veya hizmete daha avantajlı fiyatlarla sahip olabilir.

33.Sitenizden hizmet alırken verdiğim kişisel bilgilerim güvende mi?
Tüm bilgileriniz Artı Mümessillik Otomotiv Filo Yönetimi Danışmanlık şirketi güvencesinde olup başka hiçbir kişi veya kurum ile paylaşılmaz.

34.7/24 Kriz Anı ve Danışmanlık Hizmeti nasıl çalışıyor?
Üyelerimiz kendilerine gönderilen Arabmlailgilen Card üzerindeki numaraları 7/24 arayarak kriz ve ihtiyaç anından en doğru bilgi ve yönlendirmelere sahip olabilirler. Filo uzmanlarımız 7/24 telefon başında size hizmet vermek için beklemektedir.

35.Ehliyet ceza puanını nasıl raporluyorsunuz?
Sistemimize kaydetmiş olduğunuz ehliyet bilgileri doğrultusunda, dönemsel olarak sorgulama yapılır ve ehliyet ceza bilginiz tarafınıza mail yoluyla iletilir. Aynı zamanda ilgili sorgulama raporları sistemde yer alan üyelik bilgileriniz içerisinde de rapor olarak yer alır.

36.Kaç ceza puanında ehliyete el konuluyor?
100 ceza puanına ulaştığınız anda ehliyetinize polis tarafından el konulur.

37.Trafik Sigortamın süresi bitmiş. Tarihinden önce yenilemezsem ne olur?
Trafik sigortası zorunlu bir sigorta olduğundan ve kusurlu olduğumuz kazalarda karşı tarafa verdiğiniz zararları limiti kapsamında garanti eden bir sigorta olduğundan, sigortanız bitmiş ise trafiğe çıkmamanız gerekir. Trafik sigortanız olmadan aracınızı kullanırken yakalandığınız takdirde aracınız bağlanır ve trafiğin otoparkına çekilir. Trafik sigortası cezası, çekici parası ve otoparkta kaldığı her gün için de otopark bedeli eklenerek sizin için masraflı bir unutkanlık olabilecektir. En önemlisi de aracınız kazalara karşı savunmasız kalacaktır.

38.Trafik sigortası fiyatları zaten sabit değil mi? Teklif almaya ne gerek var?
Zorunlu trafik sigortası fiyatları sabit değildir. 1 Temmuz 2008 tarihi itibarıyla trafik sigortası fiyatları serbest bırakılmıştır. Her sigorta şirketi, sizin hasar geçmişinizi göz önünde bulundurarak, kişi ve araca özel fiyatlama yapmaktadırlar. Bundan dolayı, her sigorta şirketi farklı fiyatlar belirlemektedir.

39.Trafik sigortam için nasıl teklif alacaksınız?
Sizin vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda, arabamlailgilen.com üyelerine çok özel fiyat ve wording şartları sunan çözüm ortağımız sigorta şirketleri ARTI filo indirimleri ile bize tekliflerini sizin adınıza iletirler. Gelen teklifleri size özel iletiriz, siz karşılaştırmanızı yapar sigortanızı nereden yenilemek istediğinize karar verirsiniz. Ama unutmayın biz her ay 400-500 sigorta poliçe talebinde bulunuruz ve sizde tek aracınızla bu aylık guruba dahil olursunuz.

40.Aracımın 2. El değerini bana rapor olarak gönderirken, kriterleriniz nelerdir?
Uzmanlarımız araç 2. el değerini belirlerken, piyasadaki aynı marka ve model, aynı km seviyelerinde, hasarsız ve değişen parçası bulunmayan araçlar üzerinden değerlendirme yapıp, size özel aracınızın fiyatını belirlemektedirler.

 • İspark aracınızla ilgili icra takibi başlatıyor ve sizin haberiniz bile yok mu? Sürprizlerle karşılaşmayın!

  Operasyon Ekibi, Arabamlailgilen

 • Yıllardır binlerce araçlık şirket filosu yönetiyoruz, şimdi sıra sizin aracınızda.

  Dilek S. AYAN, Arabamlailgilen

 • 2000 Yılında, Hollanda - Türk ortaklı kurulan Türkiye'nin ilk filo yönetim şirketi.

  Fleet Manager Turkey, FMT

 • Üye oldum, aracımı kaydettim, otomobilimle ilgili hiçbir şeyi düşünmüyorum.

  Fatma TANNER, Arabamlailgilen Üyesi

 • Otomotiv sektörünün sunduğu tüm hizmet ve ürünlerden avantajlı faydalanıyorum.

  Melek TAN, Arabamlailgilen Üyesi

 • Kaza da yapsam, yolda da kalsam, artık 24 saat arayabileceğim bir uzmana sahibim.

  Yakup AKYOL, Arabamlailgilen Üyesi

 • Kurumsal filo yönetimindeki tecrübemizi, kişisel araç sahiplerinin hizmetine sunuyoruz.

  Fleet Manager Turkey, FMT

 • Kapımda hizmetlerle servislerde, muayenelerde, trafikte artık zaman harcamıyorum.

  Yurdagül KAYMAK, Arabamlailgilen Üyesi

 • Kişisel araç sahiplerinin hayatlarını kolaylaştıran, zaman ve para kazandıran site.

  Halit BOLKAN, Automotorsport Dergisi

 • Siz zamanınızı sevdiklerinize ayırın, otomobilinizin her şeyi ile ilgilenenler var.

  Yener GÜLÜNAY, Güsem

 • rsm
 • rsm
 • rsm
 • rsm
 • rsm
 • rsm
 • rsm
 • rsm
 • rsm
 • rsm
guvenlik